Emlak ofisinizin camekanına, satış veya kiraya açık mülklerin kısa bilgilerini yapıştırmayı bırakalı uzun zaman oldu değil mi? Mahalli müşterileriniz için fazlasıyla etkili olan bu yöntemi hala kullanıyorsanız dahi, çok daha büyük bir kitleyi hedeflemek için çevrim içi platformlarda da yerinizi çoktan almış olmalısınız. Öyle ki danışmanlığını yaptığınız gayrimenkullerin iç mekân fotoğraflarını bu platformlarda yayınlayarak, muhtemelen çok farklı bölgelerden müşteri adaylarıyla da görüşme fırsatları elde ediyorsunuz. Ancak teknoloji son hızla gelişirken, siz de iş modelinizi bu yönde daha fazla geliştirmeyi artık düşünmeye başlamalısınız. Öyleyse şimdi, 3 boyutlu sanal tur teknolojisine adım atmak için en doğru zaman!

Çevrim İçi Ortamda Var Olmak, Artık Tek Başına Yeterli Değil

Portföyünüzün kendi online varlıklarınız veya başka platformlarda bulunması, firmanızın rekabet gücünü etkili bir şekilde artırıyor değil mi? Peki, şimdilik “evet” olarak verdiğiniz bu yanıtın kısa vadede değişebileceğini hiç düşündünüz mü? Bildiğiniz üzere teknolojinin gelişimiyle birlikte dijital dönüşüm, tüm iş modellerine olduğu gibi emlak sektörüne de farklı bir boyut kattı. Ve bu alandaki birçok firma, interaktif tur teknolojisini kullanarak size çoktan güçlü bir rakip olarak yükselmeye başladı bile…

İşletme, oturum veya yatırım amacıyla çevrim içi gayrimenkul araştırması yapan birçok kullanıcı, seçenek yoğunluğundan dolayı artık fotoğraftan daha fazlasına ihtiyaç duyuyor. Ve bu noktada, alıcı adaylarının işini büyük ölçüde kolaylaştıran 360° sanal turlar devreye giriyor. Müşterilerin sanal ortamda satış veya kiraya konu mülkleri tüm detaylarıyla incelemesini sağlayan 3D sanal turlar, alıcı adayları kadar firma sahiplerine de büyük fırsatlar sunuyor. Bunların neler olduğuna daha ayrıntılı bir şekilde göz atmaya ne dersiniz?

3D Çekim Teknolojisinin Emlak Sektörüne Artıları Neler?

 1. Gerçek Ötesi Bir Deneyim

  Lazer ölçümü sayesinde 3D scan (3 boyutlu tarama) çekimlerinde en küçük detayları bile yakalayabilen teknoloji, mülklerin panaromik görsellerinin ve mekan haritasının kusursuz bir şekilde elde edilebilmesini sağlar.

 2. Açıklama Etiketleriyle Ekstra Rehberlik Hizmeti

  Elde edilen görüntülerde, etiketler ile dilediğiniz alana ekstra açıklamalar ekleyebilirsiniz. Böylece müşterileriniz, mülke dair aradığı tüm bilgilere sizinle iletişim kurmaksızın erişebilir.

 3. Tek Tıkla Ulaşılabilen Detaylı Ölçümler

  3D lazer tur; müşterilerinizin, sanal gezinti ile oda çekimleri başta olmak üzere 2-3 boyutlu kat planlarına ve iç alan ölçü bilgilerine kolayca ulaşabilmesini sağlar. Kullanıcılar mouse imleçlerini veya parmaklarını ilgili alan üzerine getirerek, aradıkları ölçü bilgilerine ulaşabilir.

 4. Tüm Cihazlara Uyumluluk

  3D çekimlerle birleştirilen yüksek çözünürlüklü interaktif görseller; bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlar üzerinden hızlı bir şekilde görüntülenebilir.

 5. Pratik Paylaşım

  360° sanal tur teknolojisini işletmenizin web sitesine, Google Maps’e ve sahibinden.com’a entegre edebileceğiniz gibi, bir link veya kod aracılığıyla Whatsapp, SMS ve e-posta üzerinden de pratik bir şekilde paylaşabilirsiniz.

 6. Zaman Tasarrufu

  Müşterilerinizin ihtiyaç duyduğu tüm görüntü ve bilgilere online olarak erişebilmesi ve 360° gezinti yapabilmesi, size ve müşterilerinize büyük ölçüde zaman tasarrufu sağlar.

 7. VR Gözlük ile Görüntüleme

  VR teknolojisine birebir uyumlu olarak yapılan 360° çekimler, sanal gerçeklik gözlükleri ile müşterilere yeni nesil bir yerinde inceleme deneyimi sunar.

 8. Efektif Video Reklam Hizmeti

  Elde edilen 3 boyutlu görüntüler, isteğe bağlı olarak 4K tanıtım videosu şeklinde de kurgulanabilir. Böylece video içeriğinizi farklı geleneksel veya dijital kanallarda da yayınlayabilirsiniz.

 9. Yenilikçi ve Profesyonel Portföy Sunumu

  Sanal gezintiler, müşterilerinize online ortamda veya satış ofisinizde en doğru ve profesyonel sunumları yapabilmenize olanak tanır. Bu sayede hem işinizde daha çok gelişme ve farklılaşma fırsatı yakalayabilir hem de satışlarınızı katlayabilirsiniz.

 • Okumaya Devam Et
 • Okumaya Devam Et
 • Okumaya Devam Et